Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu vodorovná

SPORTING CLUB PUCHOV

 

 

SPORTING CLUB PUCHOV
(SCP)

 

 

 

SPORTING CLUB PUCHOV (SCP) bol založený v roku 2009. Vznikol za účelom prezentácie, podpory a propagácie športu, organizovania rôznych športových podujatí a súťaží, rozvoja telesnej výchovy a športu v okrese Púchov. Svoju činnosť zameriava na aktívnych športovcov, deti, mládež a dospelých, priateľov a sympatizantov športu všeobecne, obzvlášť krasokorčuľovania, tanca, thajského boxu a kickboxu v meste Púchov a jeho okolí. 

Momentálne klub zastrešuje 2 divízie, a to: krasokorčuľovanie (figure skating) a tanec (baletnú prípravu). Divízie thajský box (muay thai) a kickbox sú vo fáze rozvoja. Divízie krasokorčuľovania a tanca sa v súčasnosti môžu pochváliť svojou pravidelne prebiehajúcou aktívnou činnosťou. Do budúcna sa budeme snažiť aj o rozvoj iných športových divízii.

Divízia krasokorčuľovania oficiálne vykonáva svoju činnosť od 26.05.2015, kedy bol SPORTING CLUB PUCHOV (SCP) prijatý za člena Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu.

Neodmysliteľnou súčasťou krasokorčuľovania je balet, tanec, gymnastika a kondičná príprava. SPORTING CLUB PUCHOV (SCP) preto spolupracuje s akreditovanou trénerkou baletu, tanca a gymnastiky - Máriou Matúšovou, DiS art. Naši zverenci svoju technickú, fyzickú a kondičnú prípravu vykonávajú pod vedením akreditovaných trénerov krasokorčuľovania (bývalých úspešných krasokorčuliarskych pretekárov, reprezentantov a profesionálnych krasokorčuliarov), manželov Petry a Rastislava Vrlákových zo Žiliny.

Spolupracujeme aj s inými krasokorčuliarskymi klubmi z okolia, v čom vidíme veľký prínos pre našich zverencov a rozvoj nášho klubu.

Naše pretekárky sa pravidelne a aktívne zúčastňujú pretekov v slovenskom pohári, ako aj zahraničných súťaží, v ktorých sa zatiaľ umiestňujú v prvej tretine štartového poľa. Kvalitná tréningová príprava našich zverencov nám nie je ľahostajná a preto veríme, že v budúcnosti budú ich súťažné výsledky ešte lepšie.

Pravidelne organizujeme školu korčuľovania, ktorá je prístupná všetkým nadšencom tohto športu všetkých vekových kategórií.

SPORTING CLUB PUCHOV (SCP) považuje za jedno zo svojich najdôležitejších poslaní budovať a rozvíjať vo svojich zverencoch najmä návyky pre zdravý životný štýl, fyzickú a rovnako psychickú zdatnosť a pripravenosť, sebaovládanie, sebadisciplínu, sebazaprenie, sebareflexie, zdravý rozvoj osobnosti - najmä u detí v predškolskom a školskom veku.

Dôležitým poslaním klubu je aj vzdelávanie trénerov, ktoré je v dnešnej rýchlo napredujúcej dobe nevyhnutné na to, aby sa každé jedno odvetvie športu posúvalo a rozvíjalo kvalitatívne vpred.

Už v prvom roku našej existencie sme úspešne zorganizovali historicky prvé krasokorčuliarske sústredenie (Figure skating camp SCP I.) v meste Púchov a v závere sezóny 2015/2016 - Finále v interpretačnom korčuľovaní a Adult 2016, ktoré sa môžu pochváliť veľkou účasťou krasokorčuliarov z celého Slovenska. V budúcnosti plánujeme organizovať krasokorčuliarske preteky aj pre všetky športové kategórie jednotlivcov. Zo všetkých týchto športových podujatí chceme urobiť každoročnú tradíciu. 

 

Kontakt

SPORTING CLUB PUCHOV (SCP)

tajomník: JUDr. Andrea Ridošková
e-mail: andrearidoskova@gmail.com

facebook: https://www.facebook.com/SPORTING-CLUB-PUCHOV


 

PRIHLÁŠKA remeselníkov na Mikulášsky jarmok 2019

webygroup
ÚvodÚvodná stránka