Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu vodorovná
Mesto Púchov - oficiálna stránka mestaHľadať
 
 

Úvodná stránka www.puchov.sk

Priestor pre peších pri železničnom podjazde bude čoskoro hotový Vytlačiť
 

IMG_1408.jpg

Od 6. augusta začalo mesto Púchov s obnovou a rozšírením priestoru zo stávajúcej miestnej komunikácie pre peších účastníkov cestnej premávky, ktorý vedie od železničného podjazdu v Horných Kočkovciach smerom na Kolonku. Kvôli prácam je v súčasnosti uzavretá jedna výjazdová vetva križovatky ulíc Spojová a Trenčianska. „Rekonštrukciou priestoru zo stávajúcej komunikácie pre peších a jeho rozšírenia chceme zaistiť väčšiu bezpečnosť chodcov, najmä detí, ktoré dochádzajú z Kolonky do ZŠ s MŠ Slovanská,“ vysvetľuje vedúca oddelenia dopravy a služieb Mestského úradu v Púchove Alena Vavrová.

Vysúťažená celková cena stavebných prác je 15 600 eur. Realizuje ich firma Dosa Slovakia z Bytče. „Zmluvne dohodnutý termín odovzdania staveniska je do dvoch mesiacov od prevzatia stavby, čo nastalo 6. augusta, ale  podľa postupu realizovaných prác to bude oveľa skôr,“ uviedla A. Vavrová. Podľa predpokladov by sa tak mohlo stať už v priebehu budúceho týždňa, kedy by zároveň došlo k opätovnému otvoreniu momentálne kvôli rekonštrukcii uzavretého pravého výjazdu zo železničného podjazdu smerom na Kolonku. 

Medzi ďalšie investičné akcie, ktoré má v rámci mestského úradu pod palcom konkrétne oddelenie dopravy a služieb, patrí pripravovaná súťaž na realizátora vodorovného dopravného značenia, výmena starých autobusových zastávok za nové, dopĺňanie nových hracích prvkov v priestoroch detských ihrísk (Za cintorínom, Europark, Kolonka, vnútroblok Požiarnej a Moravskej) a opravy miestnych komunikácií na základe schválených požiadaviek jednotlivých výborov mestských častí. Na základe nich dôjde napríklad na opravu celého chodníka na Námestí slobody pri bytovom dome 1656 a zároveň čiastočnú opravu priľahlého parkoviska. V mestskej časti Hoština sa v dvoch úsekoch opraví miestna komunikácia, v Horných Kočkovciach sa nového povrchu dočká celá ulica Štúrova a v meste sa zasa vybuduje nový chodník na Okružnej ulici smerom na Zábreh, ktorý vedie od Tesca popri hromadných garážach smerom k Mestskému bytovému podniku. 

Autor: tm

IMG_1414.jpg


 
 

Všetky

Všetky

 • plagat_posledníhrdinovia-01.jpg

  Poslední hrdinovia

  Čierna komédia o ľudskej dôstojnosti. Traja svojrázni klienti domova dôchodcov: bývalý záchranár (Jozef Vajda), bývalý dopravný policajt (Viktor Horján) a bývalá modelka (Gabriela Dzuríková). Každý vo svojich predstavách prežil oveľa významnejší život, ako v skutočnosti. S mladou zdravotnou sestrou (Lujza Garajová Schrameková) rozohrávajú svoje fiktívne vzťahové hry ako s domnelou dcérou, priateľkou či milenkou. Čierna komédia pracuje s fenoménom staroby občas zámerne nekorektne, aby zvýraznila, že tomuto finále neujde nikto z nás. Pritom ostáva brilantnou čiernou komédiou o najvážnejších veciach života hranou skvelými hercami. Vstupné 17/16 €, Predpredaj vstupeniek od 12.6.2019 Dĺžka podujatia: 90 minút Viac info na plagáte alebo na www.kultura.puchov.sk
  23.9.2019, 19:00
 • sam-sebe-liecitelom-2019.jpg

  KURZ: Ako byť sám sebe liečiteľom

  Otvárame pre vás kurz: Ako byť sám sebe liečiteľom Viac info na plagáte.
  24.9.2019, 18:00
 • Spol tanec 25 9 2019 WEB.jpg

  Kurz spoločenského tanca

  Aj v tomto roku pre vás otvárame kurz spoločneského tanca. Bližšie informácie na plagáte alebo tiež v kancelárii kino/kurzy v divadle.
  25.9.2019, 19:00
 • CineVision Film Tour - zmenšené.jpg

  CINEVISION FILM TOUR 2019

  CineVision Film Tour 2019 neobchádza ani Kino Púchov. Ste srdečne vítaní. Viac info na www.kino.puchov.sk
  26.9.2019, 19:30
 • RETRO-CAJ-salka-cervenaWEB-01.jpg

  Čaj pre seniorov

  Pozývame seniorov mesta Púchov na stretnutie pri dobrej hudbe a občerstvení pod záštitou primátorky mesta.. POZOR: Podujatie len pre Púchovčanov. Predpredaj vstupeniek na občianske preukazy. Viac info na plagáte.
  26.9.2019, 15:00
 • NSR-sept-2019 - doplnene.jpg

  Nedeľa s rozprávkou: O kocúrovi a pyšnej hviezde

  Autorská divadelná hra Divadla zo šuflíka o sile priateľstva spestrená tieňovým divadlom a pesničkami. Viac informácii na plagáte.
  29.9.2019, 16:00
 • Kurz šitia.jpg

  Kurzy šitia

  Chcete vedieť ako si zaplátať, zašiť alebo ušiť niečo na šijacom stroji? A aký je vhodný materiál? To všetko sa naučíte na kurze šitia, ktorý otvárame pre začiatočníkov aj pokročilých. Viac info na plagáte alebo v kancelárii kino/kurzy v divadle Púchov.
  30.9.2019, 16:00
 • Kalanetika 2019.jpg

  KURZ: Kalanetika

  Otvárame pre vás kurz Kalanetiky. Viac info na plagáte.
  7.10.2019, 18:45
 • latinoA4-web.jpg

  KURZ: Latino street dance

  Otvárame pre vás kurz LATINO STREET DANCE. Viac info na plagáte.
  15.10.2019, 16:15
 • Uz Ti nikdy NENALETIM-01.jpg

  Už Ti nikdy nenaletím

  Pozývame na divadelné predstavenie pod názvom: Už Ti nikdy nenaletím. Predpredaj vstupeniek od 13.9.2019. Viac info na plagáte alebo na www.kultura.puchov.sk
  21.10.2019, 19:00
ÚvodÚvodná stránka