Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Púchov podpíše s Bobrujskom obnovenú družobnú zmluvu v septembri Vytlačiť
 

Bobrujsk_4.jpgBieloruské mesto Bobrujsk je jedným z partnerských miest Púchova. Počas štyroch dní (27. – 30. 6. 2019) na základe pozvania primátora mesta Alexandra Viktoroviča Studneva absolvovalo priateľskú návštevu trio mestských poslancov (Irena Kováčiková, Peter Žiačik a Viliam Karas) a za kultúrnu obec tanečníci Folklórneho súboru Váh.

Bieloruskí hostitelia sa postarali o dôsledné vyplnenie minút každého jedného dňa a tak stihli púchovskí poslanci navštíviť rôzne podujatia a akcie, ktoré kompetenčne i organizačne zastrešovalo partnerské mesto: medzinárodné ekonomické fórum, otvorenie novovybudovaného domu geodézie, otvorenia skladových priestorov významného bobrujského podniku na výrobu mäkkých cukroviniek z jabĺk, pietny akt kladenia vencov pri pomníku padlých v druhej svetovej vojne, 75. výročie oslobodenia mesta, stretnutie s veteránmi bojov druhej svetovej vojny, či slávnostné otvorenie galérie družobných miest. V tejto galérii má, samozrejme, novú informačnú tabuľu aj mesto Púchov. Mimochodom Bobrujsk má podpísaných 28 družobných zmlúv s partnerskými mestami naprieč celým svetom.

Folkloristi z Váhu sa zasa priamo zapojili do programu medzinárodného folklórneho festivalu „Vienok družby“, ktorý sa práve v dňoch partnerskej návštevy v Bobrujsku konal. A keďže je slovenský folklór mimoriadne temperamentný a bohatý na oku lahodiace tanečné figúry, divácky úspech sa dostavil okamžite.

Bobrujská delegácia pozostávajúca z najvyšších predstaviteľov mesta zavíta v septembri na jarmok do Púchova, kedy budú predstavitelia oboch spriatelených miest podpisovať obnovenú zmluvu o družobnej spolupráci.

Fofo: I. Kováčiková, FB FS Váh

Bobrujsk.jpgBobrujsk_10.jpgBobrujsk_11.jpgBobrujsk_143.jpgBobrujsk_3.jpgBobrujsk_5.jpgBobrujsk_6.jpgBobrujsk_7.jpgBobrujsk_9.jpg


 
 

dnes je: 21.7.2019

meniny má: Daniel

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka