Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Púchov pripravuje florbalový turnaj v spolupráci s Nadáciou TV JOJVytlačiť
 

IMG_E6516.JPG

Florbal je športom, ktorý naberá čoraz viac na popularite, v poslednom čase najmä medzi školákmi. Už niekoľko rokov robia dobré meno mestu dosahovaním vynikajúcich výsledkov florbalisti FBK Púchov, ktorí si z aktuálne skončenej sezóny 1. florbalovej ligy odniesli majstrovský pohár a zároveň vstupenku do najvyššej extraligovej súťaže.  

Popularitu tohto športu, ktorý je veľmi podobný hokeju, i záujem oň berie mesto Púchov vážne, čoho dôkazom je dnešné stretnutie so zástupcom Nadácie TV JOJ Ľubošom Sarnovským a zároveň generálnym manažérom florbalovej súťaže „florball SK LIGA“. Táto súťaž dáva priestor na zmeranie si športových síl žiakom základných škôl a študentom stredných škôl naprieč celým Slovenskom. Pod hlavičkou „florbal SK LIGA“ funguje aj liga určená jednotlivým vojenským posádkam Ozbrojených síl Slovenskej republiky.  

„Som veľmi naklonená ponúkanej spolupráci s nadáciou TV JOJ na usporiadaní krajského turnaja vo florbale základných škôl. Zvlášť, keď má tento šport v Púchove, najmä vďaka dosahovaným výsledkom FBK Púchov také dobré renomé. Parametre na účel usporiadania turnaja spĺňa mestská volejbalová hala, o čom sme sa dnes priamo na mieste boli presvedčiť. Nadchla ma aj skutočnosť, že organizátori „florbal SK LIGY“ dbajú na to, aby florbal nebol výsostne len záležitosťou chlapcov. Podmienkou účasti na turnaji, za ktorý školy neplatia štartovné, je, aby doň prihlásili aj družstvo dievčat,“ uviedla primátorka Púchova Katarína Heneková.

Termín krajského turnaja je naplánovaný na január 2020.
Registrácia do súťaže „florball SK LIGA 2019/20 je už spustená. Školy sa do nej môžu prihlásiť do 30. júna. Viac info na: www.skliga.sk.

V aktuálnom ročníku "florball SK LIGY" sa družstvo chlapcov zo ZŠ J. A. Komenského umiestnilo v krajskom kole na druhom mieste, dievčatám z rovnakej školy sa na kraji podarila dosiahnuť štvrtá priečka.  

Autor: tm

IMG_E6519.JPG

IMG_E6521.JPG

IMG_E6539.JPG

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka