Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kompostéry zazmluvnená firma nedodala ani po opakovaných urgenciách, mesto odstúpilo od zmluvy, bude si uplatňovať zmluvnú pokutuVytlačiť
 

kompostery.jpgINFORMÁCIA PRE ZÁUJEMCOV O KOMPOSTÉRY:

V súvislosti s plánovaným odovzdávaním kompostérov v priebehu jarných mesiacov tohto roka, mesto Púchov oznamuje všetkým záujemcom, že z dôvodu neplnenia si podmienok bolo nútené odstúpiť od kúpnej zmluvy s dodávateľom, ktorým je spoločnosť Europe Media House, s. r. o.

Napriek viacerým posunom termínov dodávky predmetu zmluvy deklarovaných víťazným dodávateľom, ktorý vzišiel z verejného obstarávania, nedokázala táto spoločnosť zabezpečiť kompostéry v stanovenom množstve. Na základe vyššie uvedených skutočností, mesto požiada riadiaci orgán o zmenu harmonogramu plnenia aktivít projektu a po schválení vyhlási nové verejné obstarávanie na výber dodávatela kompostérov. O ďalších postupoch a termínoch dodania kompostérov vás budeme informovať.  
 

1200 kusov záhradných kompostérov o objeme 600 litrov a 528 kusov o objeme 800 litrov za cenu 147 tisíc eur malo byť podľa zmluvy s firmou Europe Media House dodaných ešte koncom roku 2018. Pôvodný dátum žiadala firma posunúť opakovane vždy zhruba po mesiaci s tým, že si je vedomá všetkých sankčných postihov vyplývajúcich z kúpnej zmuvy. V apríli však prestala komunikovať a to už púchovskej radnici definitívne došla trpezlivosť. Za takéto vysoko neseriózne a nezodpovedné chovanie, ktoré vzbudilo vážne pochybnosti o tom, či firma Europe Media House dokáže kompostéry vôbec dodať, mesto odstúpilo od zmluvy a bude si uplatňovať zmluvnú pokutu.  

 


 
 

dnes je: 16.6.2019

meniny má: Blanka, Bianka

ÚvodÚvodná stránka