Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kompostéry zazmluvnená firma nedodala ani po opakovaných urgenciách, mesto odstúpilo od zmluvy, bude si uplatňovať zmluvnú pokutuVytlačiť
 

kompostery.jpgINFORMÁCIA PRE ZÁUJEMCOV O KOMPOSTÉRY:

V súvislosti s plánovaným odovzdávaním kompostérov v priebehu jarných mesiacov tohto roka, mesto Púchov oznamuje všetkým záujemcom, že z dôvodu neplnenia si podmienok bolo nútené odstúpiť od kúpnej zmluvy s dodávateľom, ktorým je spoločnosť Europe Media House, s. r. o.

Napriek viacerým posunom termínov dodávky predmetu zmluvy deklarovaných víťazným dodávateľom, ktorý vzišiel z verejného obstarávania, nedokázala táto spoločnosť zabezpečiť kompostéry v stanovenom množstve. Na základe vyššie uvedených skutočností, mesto požiada riadiaci orgán o zmenu harmonogramu plnenia aktivít projektu a po schválení vyhlási nové verejné obstarávanie na výber dodávatela kompostérov. O ďalších postupoch a termínoch dodania kompostérov vás budeme informovať.  
 

1200 kusov záhradných kompostérov o objeme 600 litrov a 528 kusov o objeme 800 litrov za cenu 147 tisíc eur malo byť podľa zmluvy s firmou Europe Media House dodaných ešte koncom roku 2018. Pôvodný dátum žiadala firma posunúť opakovane vždy zhruba po mesiaci s tým, že si je vedomá všetkých sankčných postihov vyplývajúcich z kúpnej zmuvy. V apríli však prestala komunikovať a to už púchovskej radnici definitívne došla trpezlivosť. Za takéto vysoko neseriózne a nezodpovedné chovanie, ktoré vzbudilo vážne pochybnosti o tom, či firma Europe Media House dokáže kompostéry vôbec dodať, mesto odstúpilo od zmluvy a bude si uplatňovať zmluvnú pokutu.  

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka