Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu vodorovná

Družobné mestá

OMSK v Rusku

Už od roku 1996 trvá vzájomné priateľstvo s ruským mestom Omsk, ktoré je administratívnym centrom Omskej oblasti. Je to druhé najväčšie mesto na Síbíri podľa počtu obyvateľov, má rozlohu 573 km. Od Moskvy je vzdialené 2700 km.

Viacej informácii na webstránke mesta: www.admomsk.ru

 

HLINSKO v Čechách

Od roku 1998 sa traduje družba s českým mestom Hlinskom. Leží vo výške 590 m.n.m. Prvá písomná zmienka pochádza z jedenásteho storočia. Leží na úpätí hôr Českomoravskej vysočiny, v povodí rieky Chrudimka.

Viacej informácii na webstránke mesta: www.hlinsko.cz

 

STARÁ PAZOVA v Srbsku

Aj keď priateľské vzťahy obyvateľov Púchova a srbského mesta Stará Pazova trvajú už niekoľko desiatok rokov, družobná zmluva bola uzavretá v roku 2001. Obec sa rozprestiera na ploche 351 km. Zaberá juhovýchovnú časť Sriemu v Pokrajine Vojvodine a Republike Srbsko. Územie obce pretína niekoľko mimoriadne dôležitých ciest a medzinárodná železničná trať smerom k Novému Sadu, Subotici a Maďarsku.

Viacej informácii na webstránke mesta: www.starapazova.rs

 

BIELA CERKEV na Ukrajine

V roku 2004 Púchov nadviazal priateľské vzťahy s ukrajinským mestom Biela Cerkev, ktorá sa nachádza v centre Ukrajiny. Leží na brehu rieky Ros, 75 km od Kyjeva.

Viacej informácii na webstránke mesta: www.bilatserkva.kiev.ua

 

BOBRUJSK v Bielorusku

Je jedným zo starých bieloruských miest. Prvá písomná zmienka je z XIV. storočia. Zmluva o priateľstve a spolupráci bola uzatvorená v roku 2005. Partnerské vzťahy sa úspešne napĺňajú na úrovni škôl, športu, kultúry, samosprávy.

Viacej informácii na webstránke mesta: www.bobruisk.by


 

Zmluva o spolupráci medzi Mestskými samosprávami - mesto Omsk, Rusko

Memorandum o spolupráci a rozvoji v oblasti turistického ruchu - mesto Bobrujsk, Bielorusko

PRIHLÁŠKA remeselníkov na Mikulášsky jarmok 2019

webygroup
ÚvodÚvodná stránka