Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu vodorovná

DHZ Ihrište

DHZ Ihrište

DHZ Ihrište je občianske združenie, ktoré sa spočiatku nieslo v znamení spojenia pár ľudí so záujmom o hasičský šport, no postupne sa zbor začal rozrastať a venovať sa čoraz viac dianiu v obci, až v roku 2009 sa táto snaha členov pretavila do myšlienky založenia občianskeho združenia. Občianske združenie DHZ Ihrište je typickým príkladom toho, že je uskutočniteľné snúbiť príjemné s užitočným. Môžeme ho definovať ako zoskupenie obyčajných ľudí, ktorých spája láska k hasičskému športu a súčasne si dokážu nájsť v tejto hektickej dobe čas pre „správnu vec“, teda zjednodušene povedané, sú ochotní dobrovoľne vykonať niečo naviac pre niekoho iného.

DHZ Ihrište už dlhé roky aktívne reprezentuje svoju obec a rovnako aj mesto Púchov v hasičskom športe na Slovensku, ale aj v Českej republike v kategóriách muži a ženy, pričom obe družstvá už dosiahli množstvo chvályhodných výsledkov a ocenení. Primárnym cieľom občianskeho združenia je však rozvoj kultúrno-spoločenského diania v obci, podpora športovej aktivity mládeže, ale i pomoc obyvateľstvu v čase životnej núdze či bežnej potreby. Taktiež sa usiluje aj o zachovanie kultúrnych tradícií svojich predkov, ktoré sa tradujú z generácie na generáciu už mnoho rokov.

Občianske združenie DHZ Ihrište nezištne pomáha v období záplav, formou odčerpávania vody z pivníc a príbytkov ľudí, nie len vo svojej obci, ale aj v jej okolí, rovnako je spôsobilé zasiahnuť pri výskyte požiaru, ako sa udialo už vo viacerých prípadoch v minulosti. Popritom dobrovoľne smeruje svoju aktivitu k akejkoľvek revitalizácii a rekonštrukcii verejných priestorov či priestranstiev v obci. Zároveň naše občianske združenie organizuje rozličné podujatia predovšetkým športového a kultúrno-spoločenského charakteru so smerovaním k deťom, mládeži ale i dospelým. Spomedzi predmetných podujatí by sme radi spomenuli najmä Fašiangy – tradičný sprievod masiek obcou v spojení s večernou zábavou, Hasičská súťaž, Veľkonočný futbalový turnaj pre občanov a okolie, Mikulášska obchôdzka obcou s verným druhom anjelom a čertom, prípadne Deň detí a Karneval.

Naším neposledným a veľmi dôležitým poslaním je snaha o upútanie pozornosti mladej generácie a ich následná tímová edukácia za účelom zabezpečenia funkčnosti združenia na ďalšie roky, aby zbor postupom času nestagnoval a nevyhasla tak pekná myšlienka, ktorú v sebe naše občianske združenie nesie „Sme jedna veľká rodina!“

 

Kontakt

Predseda združenia: Ivan Kubiš
tel.: 0905 888 866
e-mail : autodoprava-kubis@stonline.sk


 

PRIHLÁŠKA remeselníkov na Mikulášsky jarmok 2019

webygroup
ÚvodÚvodná stránka