Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu vodorovná

Centrum voľného času

Centrum voľného času Včielka

Centrum voľného času Včielka
Športovcov 904
020 01 Púchov
riaditeľka: PaedDr. Alena Strýčková
tel.: +421 42 463 16 28
cvc.vcielka@gmail.com
www.cvcvcielka.sk

Centrum voľného času Včielka je školské zariadenie Mesta Púchov prevažne pre deti a mládež do 30 rokov, ale vo svojej činnosti má vyhradený priestor pre každú generáciu. Zámerom CVČ Včielka je pracovať s každým dieťaťom, vytvárať podmienky pre integráciu postihnutých detí do spoločenstva so zdravými deťmi, napomáhať sociálne slabším rodinám, ako aj práca s rodinami v materskom centre Drobec. 

CVČ má celoročnú pravidelnú činnosť, ktorá prebieha v záujmových útvaroch a nepravidelnú činnosť, ktorá sa realizuje prostredníctvom rôznych školských a mimoškolských podujatí miestneho, okresného, či medzinárodného charakteru. Činnosť CVČ je rozdelená podľa obsahu činností do piatich oblastí. Do CVČ Včielka je bezbariérový prístup, takže radi uvítame aj imobilných návštevníkov.

CVČ má dlhoročnú históriu, bolo založené 15.10.1961 ako Dom pionierov a mládeže v Púchove. V súčasnosti sídli v areáli MŠK Púchov, v objekte bývalej lodenice. K CVČ Včielka patrí Púchovské ekocentrum, Detské včelárske múzeum, vybudovaná Včelnica, súčasťou je Materské centrum Drobec pre mamy s deťmi do 3 rokov, Hniezdočko – pre telesne a mentálne postihnuté deti a mládež.


 
ÚvodÚvodná stránka