Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu vodorovná

1. Volejbalový klub Púchov

 

 

1. Volejbalový klub Púchov
občianske združenie

 

 

1. Volejbalový klub Púchov, občianske združenie založené v roku 1997, sa venuje dievčenskému a ženskému volejbalu.

Každý rok viacero družstiev aktívne reprezentuje klub i mesto Púchov v oficiálnych majstrovských súťažiach Slovenskej volejbalovej federácie, aj na rôznych turnajoch.

V klube pracujú s dievčatami kvalifikovaní tréneri, venujú sa hráčkam od základov odbíjania v prípravke až po moderný kombinačný volejbal v juniorskej a seniorskej kategórii. Našim družstvám sa viackrát podarilo prebojovať až na finálové turnaje Majstrovstiev Slovenskej republiky: kadetky v rokoch 2001, 2007, 2008, staršie žiačky v roku 2010, najvyššie sa dostali na 4. miesto na M-SR mladšie žiačky v roku 2014. V sezóne 2005/2006 okúsili ženy najvyššiu extraligovú sútaž. Medzi naše odchovankyňe patria aj viaceré reprezentantky SR v juniorskych a kadetských kategóriach: Mária Crkoňová, Michaela Martináková, Valéria Glóriková.

V rámci prípravy družstvá absolvujú množstvo turnajov na Slovensku i v Českej republike, klub poriada aj mládežnícke turnaje v Púchove pre mladšie a staršie žiačky (Veľká cena Púchova a každoročný najväčší turnaj pre kategóriu junioriek Turnaj o pohár primátora mesta Púchov).

Začať sa dá jednoducho, kontaktujte hociktorého trénera na tréningu alebo na zápase, ozvite sa telefonicky alebo mailom. Ideálne vo veku okolo 10-11 rokov. Hráčky sa postupne naučia pohybovej koordinácii, zvládnu techniku odbíjania a časom aj vlastnú hru volejbalu. Tréning volejbalu okrem samotnej hry vedie k samostatnosti, ku komunikácii a k rozvoju osobnosti, učí poctivej práci a vytrvalosti, vytvára nové priateľstvá, pomáha spoznávať krajinu.

 

Kontakt

1. Volejbalový klub Púchov
Komenského 1651/88
020 01 Púchov

IČO: 34055584
DIČ: 2021651951

štatutárny zástupca: Ing. Michal Suchánek, predseda klubu
tel.: 0905 262 613

e-mail: info@volleypuchov.sk
web: www.volleypuchov.sk


 

PRIHLÁŠKA remeselníkov na Mikulášsky jarmok 2019

webygroup
ÚvodÚvodná stránka